Deklaracja dostępności Grajewskiego Centrum Kultury
Deklaracja dostępności
Grajewskie Centrum Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: http://www.gckgrajewo.pl
Data publikacji strony internetowej: 04.01.2020
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 26-02-2022
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia
4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niedostępne treści
- Pliki pdf dostępne na naszej stronie są bez informacji o ich wielkości
- Nie wszystkie obrazy umieszczone na naszej stronie posiadają tekst alternatywny
- Dokumenty PDF. XLS. XLSX, DOC, DOCX mogą być niezgodne lub częściowo zgodne
- Niektóry wpisy mogą być zredagowane w sposób niedostępny
Treści nieobjęte przepisami
Wyłączenia: filmy i multimedia, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji dostępności: 26.02.2022
- Data aktualizacji deklaracji dostępności: 23.03.2025
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Zgodność ze standardami: Serwis jest zgodny ze standardami W3C, HTML5, WCAG 2.1 (Podwójne A). Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA. Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki. Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu. Całość serwisu oparta jest na stylach CSS. Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami: wersję kontrastową, widoczny fokus, wyróżnienie odnośników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Bogusława Krajewska sekretariat@gckgrajewo.pl, nr telefonu: 86 272 29 91.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Nazwa organu odwoławczego: Dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury
Adres organu odwoławczego: ul. Wojska Polskiego 20, 19-200 Grajewo
Adres e-mail organu odwoławczego: sekretariat@gckgrajewo.pl
Telefon organu odwoławczego: +48 86 272 29 91
Pozostałe informacje
Informacje o dostępności architektonicznej wszystkich budynków można znaleźć na stronie: http://www.gckgrajewo.pl/strona-3384-dostepnosc_architektoniczna_obiektow_gck.html
Zdjęcia dostępności architektonicznej Grajewskiego Centrum Kultury http://www.gckgrajewo.pl/Common/pobierzPlik/id/498/module_short/port/obj_id/3384/culture/pl/version/pub.html
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Informacji o rozkładzie pomieszczeń udzieli każdy pracownik znajdujący się w obiekcie. Przed każdym seansem filmowym wyświetlana jest na ekranie kinowym zapowiedź wydarzeń kulturalnych GCK. Kino wyposażone jest w sprzęt do audiodeskrypcji, która umożliwia werbalny przekaz dźwięku osobom niewidomym lub słabo słyszącym. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma również oznaczeń w alfabecie braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W kontakcie z naszą instytucją osoba niesłysząca lub słabo słysząca ma prawo do skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza PJM (polski język migowy) , SJM (system językowo migowy) , SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniemych). Usługa jest realizowana na wniosek, który musi zostać przekazany do Grajewskiego Centrum Kultury co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną wizytą (z wyłączeniem sytuacji nagłych) zaznaczając wybraną metodę komunikowania się.
Informacje dodatkowe
KOORDYNATOR DOSTĘPNOŚCI / KONTAKT
Osobą odpowiedzialną za udzielenie pomocy oraz informacji dotyczących dostępności obiektów Grajewskiego Centrum Kultury jest pani Bogusława Krajewska
sekretariat@gckgrajewo.pl
tel. 86 272 29 91