Grupy tańca współczesnego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

,,TEQUILA”

Przejdź do - ,,TEQUILA”

Grupa tańca ulicznego (wiek 15+), której przeważającym stylem jest Break Dance. Główne atrybuty tego tańca to indywidualność i oryginalność tancerza, ze względu na możliwość stworzenia własnego niepowtarzalnego stylu. Techniki taneczne wykorzystywane przez grupę wymagają dobrze rozwiniętego poczucia rytmu oraz ze względu na charakterystyczne dla tańca Break Dance elementy akrobatyczne, mocnej kontroli ciała i nieprzeciętnej sprawności fizycznej. Sam Breaking wymaga dużej kreatywności oraz wielu źródeł inspiracji. Jest to styl, w którym duże  znaczenie ma osobowość tancerza, gdyż to ona ma wpływ na kreowanie oryginalnych ruchów i indywidualnego stylu tancerza.
Grupa trenuje w Grajewskim Centrum Kultury pod okiem instruktora Marcina Wasilewskiego.

"STEP BY STEP"

Przejdź do - "STEP BY STEP"

Grupa tańca nowoczesnego, o dawnej nazwie Banana Mafia, która w Grajewskim Centrum Kultury  rozpoczęła treningi od września 2015 r. Dziewczyny w wieku 11-15 lat trenują w przeważającej części Hip Hop oraz style funkowe.Grupa trenuje w Grajewskim Centrum Kultury pod okiem instruktora Marcina Wasilewskiego.

"BREAK FIKS"

Przejdź do - "BREAK FIKS"

Grupa, której dawna nazwa brzmiała Fikusie - starszaki, składa się z dzieci w wieku 9 lat. Program grupy obejmuje gry i zabawy ruchowe z elementami przygotowania ogólnorozwojowego oraz rytmiki pod kątem tańca Hip Hop oraz wymagającego sporej sprawności B- Boyingu. Grupa trenuje w Grajewskim Centrum Kultury pod okiem instruktora Marcina Wasilewskiego.

"FIKUSIE"

Fikusie są grupą, w której skład wchodzą dzieci w wieku 7-9 lat. Program grupy obejmuje gry i zabawy ruchowe z elementami przygotowania ogólnorozwojowego oraz rytmiki. Grupa trenuje pod okiem instruktora tańca/choreografa Marcina Wasilewskiego, który na co dzień jest animatorem w Jumper Steps. Pracuje też w Szkole Tańca i Akrobatyki, prowadząc zajęcia akrobatyczne z dziećmi i młodzieżą.