Grajewska Orkiestra Dęta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zespół istnieje od ponad 100 lat. Obecnie stały skład orkiestry to ponad 30 muzykujących osób (dorośli i młodzież). Ich wspólna pasja znakomicie przełamuje bariery pokoleniowe i pozwala uczyć się wzajemnego szacunku. Orkiestra jest stale obecna na kulturalnej mapie miasta i regionu poprzez liczne występy w czasie ważnych uroczystości i wydarzeń, bądź świąt. Zespół ma dobrą renomę oraz urozmaicony i, co ważne, coraz bardziej ambitny repertuar. Pozwala to w osiąganiu dobrych lokat na przeglądach i konkursach orkiestr dętych oraz zdobywaniu coraz większego uznania wsród słuchaczy. Od ponad 20 lat kapelmistrzem orkiestry jest druh mgr Ryszard Jasionowski – wieloletni i doświadczony nauczyciel szkół muzycznych w regionie oraz czynny muzyk – instrumentalista.

Artykuły

Inauguracja Roku Artystycznego Grajewskiej Orkiestry Dętej

Przejdź do - Inauguracja Roku Artystycznego Grajewskiej Orkiestry Dętej

W dniu 27 października 2017r. w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury miała miejsce uroczysta Inauguracja Roku Artystycznego Grajewskiej Orkiestry Dętej.

Czytaj więcej o: Inauguracja Roku Artystycznego Grajewskiej Orkiestry Dętej

III Międzynarodowa Biesiada Kapel w Sużanach

Przejdź do - III Międzynarodowa Biesiada Kapel w Sużanach

2 września 2017r. w Sużanach na Litwie odbyła się III Międzynarodowa Biesiada Kapel „Do rana grać, po tańcu spać”, na której wystapiła gościnnie Grajewska Orkiestra Dęta w odpowiedzi na zaproszenie Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Namęczynie.

 

Czytaj więcej o: III Międzynarodowa Biesiada Kapel w Sużanach

Koncert wiosenny Grajewskiej Orkiestry Dętej

Przejdź do - Koncert wiosenny Grajewskiej Orkiestry Dętej

25 marca 2017r. w Grajewskim Centrum Kultury odbył się Koncert Wiosenny w wykonaniu Grajewskiej Orkiestry Dętej oraz Miejskiej Orkiestry Dętej z Olecka, będący jednocześnie inauguracją obchodów 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj więcej o: Koncert wiosenny Grajewskiej Orkiestry Dętej

Inauguracja roku artystycznego Grajewskiej Orkiestry Dętej

Przejdź do - Inauguracja roku artystycznego Grajewskiej Orkiestry Dętej

15 października 2016r. Grajewska Orkiestra Dęta we wspaniałym stylu zainaugurowała rok artystyczny 2016/2017.  Zgromadzonych gości powitali Antoni Milewski – Prezes OSP w Grajewie oraz Monika Soroko – kierownik działu programowego w GCK, która poprowadziła koncert.

Czytaj więcej o: Inauguracja roku artystycznego Grajewskiej Orkiestry Dętej

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Przejdź do - Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

8 maja 2016 r. o godzinie 14.00 uroczystą mszą św. w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rajgrodzie rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Czytaj więcej o: Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Koncert Wiosenny Grajewskiej Orkiestry Dętej

Przejdź do - Koncert Wiosenny Grajewskiej Orkiestry Dętej

    12 marca 2016r. w Grajewskim Centrum Kultury odbył się Koncert Wiosenny w wykonaniu Grajewskiej Orkiestry Dętej oraz solistów.
   Przybyłych gości powitał Prezes OSP p. Antoni Milewski. Koncert rozpoczął się występem kwintetu dętego w składzie: Grzegorz Karpowicz i Emil Walendzik – trąbki, Wiesław Gajdziński – sakshorn, Piotr Zalewski – puzon, Tadeusz Srebrowski – tuba.

Czytaj więcej o: Koncert Wiosenny Grajewskiej Orkiestry Dętej