Bieżąca działalność zespołu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zespół Pieśni i Tańca"Grajewianie" na Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia

Przejdź do - Zespół Pieśni i Tańca"Grajewianie" na Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia

W dniu 18 listopada 2017r. grupy A i B  ZPiT"Grajewianie" wystąpiły na Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia w Zabielu, zorganizowanym przez Centrum Kultury Gminy Kolno.

Czytaj więcej o: Zespół Pieśni i Tańca"Grajewianie" na Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia

Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie"

Przejdź do - Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie"

Grajewskie Centrum Kultury ogłasza nabór dla chłopców w wieku 7-12lat do Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie".

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

ZPiT „Grajewianie” na X Podlaskiej Oktawie Kultur w Białymstoku

Przejdź do - ZPiT „Grajewianie” na X Podlaskiej Oktawie Kultur w Białymstoku

29 lipca 2017r. na rynku przed Ratuszem w Białymstoku odbył się koncert w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Podlaska Oktawa Kultur, w którym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie”. Na scenie koncertowej wspaniale zaprezentowały się grupy: A oraz B1 - godnie reprezentując miasto Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury, gdzie ćwiczą i rozwijają swoje talenty taneczne.
Gratulujemy świetnych występów i życzymy dalszych sukcesów oraz równie udanych koncertów.

"Grajewianie" - koncert dla rodziców

Przejdź do - "Grajewianie" - koncert dla rodziców

W sobotnie południe 6 maja odbył się coroczny Koncert dla Rodziców pokazujący najnowszy repertuar artystyczny wszystkich grup Zespołu Pieśni i Tańca „Grajewianie”. Jak zwykle koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła wypełniona widownia.

Czytaj więcej o: "Grajewianie" - koncert dla rodziców

Koncert Wiosenny ZPiT ,,Grajewianie" i ZPiT ,,Kurpie Zielone"

Przejdź do - Koncert Wiosenny ZPiT ,,Grajewianie" i ZPiT ,,Kurpie Zielone"

W piękną słoneczną sobotę ZPiT ,,Grajewianie" oraz ZPiT ,,Kurpie Zielone" zaprezentowały się publiczności w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury. Łącznie wystąpiło ponad 150 artystów. Oba zespoły pokazały swoje najnowsze pozycje repertuarowe.

Czytaj więcej o: Koncert Wiosenny ZPiT ,,Grajewianie" i ZPiT ,,Kurpie Zielone"

„Grajewo górą!”

Przejdź do - „Grajewo górą!”

Tytuł tego artykułu jest nieprzypadkowy, gdyż właśnie tymi słowami podsumowała „Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów – POLSHA PRIVET” przewodnicząca Jury p. Helena Mieszkuniec.

Czytaj więcej o: „Grajewo górą!”

II Festiwal Folklorystyczny JEDWABNO 2016

Przejdź do - II Festiwal Folklorystyczny JEDWABNO 2016

W piękną, słoneczną niedzielę, 7 sierpnia 2016 r., mieliśmy okazję uczestniczyć w „II Festiwalu Folklorystycznym Jedwabno 2016”. Po korowodzie wszystkich zespołów na jedwabieńskiej scenie zaprezentowali się wykonawcy tacy jak: Zespół Folklorystyczny „Puszcza Zielona” z Łysych, Kapela „Ostródzianie” z Ostródy oraz Zespoły Pieśni i Tańca „Ziemia Piska” z Pisza, „Kurpie Rozogi” z Rozóg oraz ZPiT „Grajewianie” z Grajewa. Wszystkie zespoły biorące udział w Festiwalu otrzymały pamiątkowe nagrody: lalkę „Kasiuleńkę” i książki o kulturze ludowej.

Czytaj więcej o: II Festiwal Folklorystyczny JEDWABNO 2016

ZPiT ,,Grajewianie" wystąpił w Powsinie

Przejdź do - ZPiT ,,Grajewianie" wystąpił w Powsinie

22 lipca 2016r. ZPiT „Grajewianie” ponownie odwiedził Warszawę. Na zaproszenie Centrum Kultury Wilanów zaprezentowaliśmy się przed pielgrzymami, którzy przyjechali do Warszawy z okazji Światowych Dni Młodzieży. Podczas pikniku zorganizowano na plebani Sanktuarium św. Elżbiety w Powsinie zaprezentowały się również zespoły "Chodowiacy" z Siedlec oraz gospodarze - zespół "Powsinianie".  Nasz występ przyjęto niezwykle ciepło, a oglądali nas pielgrzymi między innymi z Kanady, Argentyny, Australii i wielu innych krajów.  Zaprezentowaliśmy pieśni i tańce kurpiowskie, podlaskie, pienińskie oraz ze starego Lwowa.

 

Czytaj więcej o: ZPiT ,,Grajewianie" wystąpił w Powsinie

O "Grajewianach" w Radiu PIK

Przejdź do - O "Grajewianach" w Radiu PIK

Po takim komentarzu odnośnie występu "Grajewian" na BIM w Bydgoszczy, aż chce się żyć i tworzyć: "Zespoły folklorystyczne - naprawdę świetne. Fascynacją jest jeden zespół, który wprowadził pewne nowum. (...) Stylizacja jest rzeczą niebywale trudną, żeby nie popełnić błędów, żeby nie zrobić z tego zupełnie czegoś innego. Jeden zespół folklorystyczny pokazał nam to - absolutnie jednoznacznie. Duma rozpiera, że jest to zespół polski." - mówi Adrianna Poniecka - Piekutowska przewodnicząca Rady Artystycznej BIM, wieloletnia dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Czytaj więcej o: O "Grajewianach" w Radiu PIK

Sukces ZPiT "Grajewianie" w Bydgoszczy

Przejdź do - Sukces ZPiT "Grajewianie" w Bydgoszczy

Koncerty z orkiestrą w plenerze, gala w Operze Nova, Nagroda Główna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz mnóstwo atrakcji w czasie wolnym. Lepszego zakończenia sezonu niż udział ZPiT „Grajewianie” w XXIX Bydgoskich Impresji Muzycznych Bydgoszczy nie moglibyśmy sobie wymarzyć.

Czytaj więcej o: Sukces ZPiT "Grajewianie" w Bydgoszczy

ZPiT Grajewianie na Niezależnej Scenie Polskiego Radia

Przejdź do - ZPiT Grajewianie na Niezależnej Scenie Polskiego Radia

"Jacy_Tacy" mogliby zostać nagrani i odtwarzani w szkołach zamiast "Wesela" - to jedna z opinii po występie ZPiT "Grajewianie" w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Czytaj więcej o: ZPiT Grajewianie na Niezależnej Scenie Polskiego Radia

Koncert dla rodziców

Przejdź do - Koncert dla rodziców

28 maja młodsze grupy ZPiT "Grajewianie" zaprezentowały się na scenie Grajewskiego Centrum Kultury przed swoimi rodzicami. Występem tym chcieliśmy podziękować mamom i tatom za trud włożony w rozwój artystyczny ich dzieci, a także zaangażowanie oraz wsparcie w wielu działaniach na rzecz zespołu.

Czytaj więcej o: Koncert dla rodziców

Mariusz Żwierko w RDC

Przejdź do - Mariusz Żwierko w RDC

22.05.2016 o 16:30 w Radio Dla Ciebie podczas audycji "Strefa kultury" można było usłyszeć o koncercie MIASTO / WIEŚ, który odbędzie się 11 czerwca w Warszawie w Polskim Radiu w Studio im. Lutosławskiego.
Do udziału w tym wydarzeniu zaprosił nas Teatr Pijana Sypialnia oraz zespół Woda na młyn z Warszawy. Bilety są już dostępne na stronie Polskiego Radia.

Czytaj więcej o: Mariusz Żwierko w RDC

Reprezentanci ZPiT "Grajewianie" nagrodzeni na FAFURIADZIE 2016

Przejdź do - Reprezentanci ZPiT "Grajewianie" nagrodzeni na FAFURIADZIE 2016

14 maja ZPiT "Grajewianie" wziął udział w niezwykłej imprezie. Po kilku tygodniach przygotowań dwie najmłodsze grupy zespołu oraz przedstawiciele grupy średniej i najstarszej wybrali się do Łomży, gdzie na Starym Rynku odbyła się FAFURIADA 2016. W ramach FAFURIADY, której nazwa pochodzi od jednego z kurpiowskich tańców – fafura, odbyło się równolegle kilka wydarzeń: Ogólnopolski Turnieju Tańców Kurpiowskich w formie towarzyskiej dla par solowych, Kurpiowski Jarmark Rozmaitości oraz Kurpiowskie Warsztaty Plastyczne. Cel FAFURIADY to zarówno pielęgnowanie tradycyjnej kultury kurpiowskiej, jak i inspirowanie do jej twórczego opracowywania w formie turnieju tańca i sportowej rywalizacji. Jurorami byli wybitni znawcy tańców i folkloru kurpiowskiego: Jacek Wójcik (Ostrołęka), Witold Kuczyński (Czarnia), Paweł Łaszczych (Kadzidło).

Czytaj więcej o: Reprezentanci ZPiT "Grajewianie" nagrodzeni na FAFURIADZIE 2016

Grajewskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Kultura Niezależna na Targach w Osowcu

Przejdź do - Grajewskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Kultura Niezależna  na Targach w Osowcu

Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy” przyciągają oryginalną sztuką ludową i zdrową żywnością.

Czytaj więcej o: Grajewskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Kultura Niezależna na Targach w Osowcu