2015 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Dziecka 30.05.2015

Spotkanie dyskusyjnego klubu filmowego

Spotkanie dyskusyjnego klubu filmowego
 

OGŁOSZENIE

Miejski Dom Kultury w Grajewie informuje, że spotkania DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO będą odbywały się w każdą pierwszą środę miesiąca.

Wyjątkowo pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej odbędzie się w dniu 03 czerwca 2015r. o godz. 19.15

Koncert wybitnego polskiego piosenkarza JERZEGO POŁOMSKIEGO

Koncert wybitnego polskiego piosenkarza JERZEGO POŁOMSKIEGO
 

Witam

Ze względu na bardzo niska sprzedaż biletów i brak zainteresowania  koncertem Jerzego Połomskiego w MDK Grajewo, w dniu 5 czerwca zmuszeni jesteśmy odwołać te wydarzenie artystyczne.

Należność za bilety  33 osób, które zostały zakupione przez Internet, zostanie zwrócona na ich konta bankowe przelewem bankowym za pośrednictwem bileterii, kupbilecik.pl oraz biletyna.pl.

Ze swej strony przepraszamy publiczność grajewską, która kupiła bilety za odwołanie koncertu lecz brak odpowiedniej frekwencji uniemożliwia realizację tego wydarzenia.

Z poważaniem 

Marek Jachimowicz.

 

Studio Kultury I Sztuki
Agencja Artystyczno Koncertowa Artex
Marek Jachimowicz
04-987 Warszawa, ul. Wał Miedzeszyński 38 G 
Tel. 515 400 723. e-mail. jachimowicz.marek@gmail.com
NIP 542 010 54 29, www.koncertartex.com

Jesteśmy uczestnikiem Programu 
RZETELNA Firma 

 

 


 

Miejski Dom Kultury w Grajewie serdecznie zaprasza na koncert wybitnego polskiego piosenkarza JERZEGO POŁOMSKIEGO, który obchodzi jubileusz 50 lecia na scenie.

    Od ponad 50 lat na scenie! Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska: „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Wszystko dla Pań”, „Ta ostatnia niedziela”,  „Czy ty wiesz moja mała”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Kodeks” i wiele innych. W repertuarze Artysty znajdują się także interpretacje przedwojennych przebojów i kolędy. Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu.  Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, śpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego.  Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 (za „Woziwodę”),, wyróżnienie na KFPP Opole ’90 (za „Moją młodość”). Jerzy Połomski koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Danii, Czechosłowacji, na Węgrzech, w ZSRR, Jugosławii, RFN, NRD, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Francji i na Kubie oraz wielokrotnie w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Dwukrotnie (w 1967 i 1969) uzyskał tytuł najpopularniejszego piosenkarza Polonii Amerykańskiej w plebiscycie radia w Chicago. Jest laureatem nagrody jury oraz  Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii (w 1969r.), III nagrody na Coupe d’Europe Musicale w Szwajcarii     (w 1970r.), nagrody publiczności na KFPP Opole ’73 oraz  Złotego Mikrofonu Polsko- Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku w 1993. W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nową wersję hitu sprzed lat – „Bo z dziewczynami”, a rok później nagrał po raz pierwszy od dwudziestu lat nową piosenkę  „Czas nas zmienia” z muzyką Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana.  W 2007 roku  był  jurorem na 44. Sopot Festival. 20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Zapraszamy  5 czerwca 2015r. o godz. 18:00 do MDK w Grajewie na wspaniały, niezapomniany koncert Jerzego Połomskiego.

Kontakt w sprawie zakupu biletów  (50 zł parter, 45 zł balkon) -

MDK w Grajewie, tel. 86 272 2991, wew. 18

Piknik Familijny

Przejdź do - Piknik Familijny
Piknik Familijny
 

7. czerwca b.r. w Parku przy ul. Strażackiej odbył się już V Piknik Familijny, w którym udział wzięły zespoły taneczne z MDK w Grajewie: „TEQUILA”, „I VICE VERSA” oraz sekcje tańca towarzyskiego.  Na Pikniku mogliśmy również obejrzeć występ jednej z solistek MDK - Gabrieli Poniatowskiej, w wykonaniu której usłyszeliśmy utwór pt. „W moim ogródeczku”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Pikniku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z występów.

MDK

 

Koncert chórów z okazji Dnia Matki

Przejdź do - Koncert chórów z okazji Dnia Matki

„Jest taki szczególny jeden dzień,
w którym serca wszystkich biją mocniej,
A oczy wyrazić chcą dziękuję ...”

 

Brawami na stojąco publiczność dziękowała chórzystom z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. J.S. Bacha oraz Miejskiego Domu Kultury w Grajewie, którzy 26 maja w sali koncertowej PSM wykonali koncert z okazji Dnia Matki.

 

Uroczyste spotkanie swoim śpiewem uświetniły solistki MDK - Aleksandra Czaplicka, Julia Sendrowska, Aleksandra Cebelińska oraz Gabriela Poniatowska. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piękną, muzycznę laurkę życzeń złożoną wszystkim, kochanym i wyjątkowym mamom. Chóry, pod dyrekcją Pani Eweliny Kamińskiej,wspólnie zaśpiewały utwory w różnych językach. Zgromadzona publiczność wysłuchała  m.in.  „Morning has come”, „Breve Regnum”, „Jubilate Deo”, „Love me tender”, „The lion sleeps tonight”. Natomiast chór PSM zaprezentował dwa utwory: „I znów zakwitły jabłonie” oraz „Epo i tai tai e”, do których akompaniowali uczniowie oraz członkowie zespołu instrumentalnego ze Szkoły Muzycznej.

 

Było pięknie, radośnie i uroczyście...to wszystko przygotowano wspaniałym i wyjątkowym mamom.

Serdecznie dziękujemy miłym gościom za przybycie i udział w koncercie.

 

MDK

w Grajewie

Święto Tańca w Białej Piskiej

Przejdź do - Święto Tańca w Białej Piskiej

Taniec to jedna z najstarszych dziedzin sztuki. Historia tańca jest bardzo długa, towarzyszy wszystkim kulturom w kolejnych epokach. Od tysięcy lat ludzie przekazywali swoje opowieści i emocje w formie tańca.

Z tej okazji 22 maja w Białej Piskiej obchodziliśmy Święto Tańca. Podczas koncertu wystąpiły zespoły prezentujące różnorodne formy, typy, techniki i style taneczne, wymagające dość często sprawności fizycznej na bardzo wysokim poziomie. Taniec nowoczesny, współczesny, a także ludowy w nowym wydaniu artystycznym, piękne stroje, niezwykłe choreografie i wielkie emocje – to wszystko towarzyszyło tegorocznym obchodom Święta Tańca w Białej Piskiej.

W wydarzeniu udział wzięły również zespoły z MDK w Grajewie: I VICE VERSA, TEQUILA, SLASH oraz ZPiT „Grajewianie”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z występów.

Organizatorom imprezy bardzo dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie zespołów!

MDK w Grajewie

XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO JUŻ ZA NAMI

Przejdź do - XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO JUŻ ZA NAMI

14 czerwca 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbył się XVII Ogólnopolski Turniej Tańca Współczesnego im. Renaty Dudaryk-Randzio.

W tegorocznych zmaganiach turniejowych w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach tanecznych wzięło udział ponad 300 uczestników.

 

Czytaj więcej o: XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO JUŻ ZA NAMI

II Grajewski Piknik z Folklorem

Przejdź do - II Grajewski Piknik z Folklorem

 

28.06.2015r.

Miejski Dom Kultury w Grajewie zaprasza wszystkich miłośników folkloru

na II Grajewski Piknik z Folklorem.

 

 

Czytaj więcej o: II Grajewski Piknik z Folklorem

Gala Wilka Finał

Przejdź do - Gala Wilka Finał

29 czerwca 2015r. godz. 18:00

Miejski Dom Kultury w Grajewie

sala widowiskowa

ul. Wojska Polskiego 20

 

 

Czytaj więcej o: Gala Wilka Finał

Dni Grajewa 11-12.07.2015

Przejdź do - Dni Grajewa 11-12.07.2015

11. Lipca (sOBOTA)

15.00 - zabawy animacyjne dla dzieci (ogromne bańki mydlane, malowanie twarzy, pokaz magika, zabawy integracyjne przy muzyce)
16.00 - 18.00 - pokaz kulinarny: Smaki Gruzji (pokaz kulinarno muzyczny) oraz kreatywne warsztaty kulinarne dla dziec, prowadzący Dni Grajewa Grzegorz Januszewski. Smaki Gruzji to show kulinarny połączony z występami na scenie. Warsztaty kulinarne dla dzieci.
18.00 - 19.00 - Karaoke dl publiczności (z nagrodami)
19.00 - 19.30 - Konkursy z Nagrodami dla Publiczności
19.30 - 20.30 - występ zespołu Fire Garden
20.30 - 21.30 - zespół Tuhaj-Bej
21.30 - 23.00 - wiazda wieczoru FEEL
23.00 - pokaz fajerwerków

12 lipca (NIEDZIELA)


9.00 - 16.00 XI Turniej w Plażowej Piłce Siatkowej w kategorii kobiet i mężczyzn
12.00 - 13.30 IV Bieg rodzinny
14.00 - 15.00 III Mistrzostwa Grajewa w CROSSFIT
15.00 - 18.30 - Turniej rodzinny "Wymiatacze"

Wakacyjne zajęcia z MDK

Przejdź do - Wakacyjne zajęcia z MDK

10.08.2015 r. - zajęcia  teatralne

godz. 11.00 -12.30 - uczniowie szkół podstawowych godz.

13.00 -14.30 - młodzież szkół gimnazjalnych iponadgimnazjalnych (sala klubowa MDK)

 

11.08.2015 r.- zajęcia w glinie

godz. 10.00 -11.15 - uczniowie szkół podstawowych godz.

11.30 - 13.30 - młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (pracownia plastyczna MDK)

 

Czytaj więcej o: Wakacyjne zajęcia z MDK

Wystawa zdjęć Karola Szymanowskiego

Przejdź do - Wystawa zdjęć Karola Szymanowskiego

Karol Szymanowski (ur. 17.12.1961 r.) to rodowity grajewianin. Obecnie jest pracownikiem Urzędu Gminy Grajewo. Skoczek spadochronowy, paralotniarz, z zamiłowania fotograf. Na swoich zdjęciach utrwala piękno krajobrazu Gminy Grajewo: uprawne pola, łąki, akweny wodne, architekturę naszego miasta oraz okolicznych miejscowości.

Zdjęcie z Karolem Szymanowskim

Festiwal "Bitwa Gumbińska"

Przejdź do - Festiwal "Bitwa Gumbińska"

Informacja prasowa

Co: Festiwal wojenno-historyczny "Bitwa Gumbińska"

Gdzie: Obwód Kaliningradzki, okreg Gusiew, mejscowośc Lermontowo

Data: 22 sierpnia (pole w pobliżu miejscowości Lermontowo)

         23 sierpnia (Gusiew)

Jak znaleźć: 54°36'06.4"N 22°02'59.3"E

Organizatorzy: Rosyjskie Stowarzyszenie Wojenno-Historyczne

Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej, Rząd Obwodu Kaliningradzkiego, Urzad okregu Gusiew, Centrum rekonstrukcji militarno-historycznej "Garnizon-A", Agencja projektow historycznych „Ratoborcy”.

 

Czytaj więcej o: Festiwal "Bitwa Gumbińska"

Pożegnanie lata 2015

Przejdź do - Pożegnanie lata 2015

29 sierpnia muzycznie pożegnaliśmy lato podczas imprezy w stylu disco – polo zorganizowanej na terenie klubu Hades przez Miejski Dom Kultury

w Grajewie. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Tytan Band, Orlando, Uniden, Aplaus, Skalar oraz gwiazda wieczoru – Piękni i Młodzi. Niezmiernie się cieszymy, że tak wiele osób zechciało spędzić z nami ten dzień, wspólnie bawić się i w rytm tanecznych rytmów żegnać lato.

 

Czytaj więcej o: Pożegnanie lata 2015

Spektakl pt. ,,Pół na pół''

Przejdź do - Spektakl pt. ,,Pół na pół''

Miejski Dom Kultury w Grajewie zaprasza na spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata pt. ,,Pół na pół'', który odbędzie się 11.10.2015r. o godz. 17:00 w Sali widowiskowej MDK

(ul. Wojska Polskiego 20).

 

Czytaj więcej o: Spektakl pt. ,,Pół na pół''