Bieżąca działalność

Artykuły

Pierwsza próba chóru - 7 IX 2017r. godz. 19.00

Koncert solistek GCK

Przejdź do - Koncert solistek GCK

"I tylko taką mnie ścieżką poprowadź, gdzie śmieją się śmiechy w ciemności i gdzie muzyka gra, muzyka gra...", czyli najpiękniejsze piosenki Maryli Rodowicz w wykonaniu solistek GCK mogliśmy usłyszeć 28 kwietnia na scenie GCK.

Czytaj więcej o: Koncert solistek GCK

Koncert Chóru Miejskiego

Przejdź do - Koncert Chóru Miejskiego

19 czerwca 2016 w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbył się koncert Chóru Miejskiego, działającego przy Grajewskim Centrum Kultury. Chór pod kierownictwem Eweliny Kamińskiej wykonał piękne utwory religijne. W roli solistów wystąpili Ewelina Kamińska i Radosław Naumowicz. Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem, a jego członkowie otrzymali gromkie oklaski od zgromadzonej publiczności.

Czytaj więcej o: Koncert Chóru Miejskiego

XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier"

Przejdź do - XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier"

Aleksandra Czaplicka, uczennica Zespołu Szkół nr 2 oraz solistka Grajewskiego Centrum Kultury zdobyła I miejsce w kategorii : solista 11-13 lat na XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier". Prestiżowy festiwal odbył się w dniach 26-28.05.2016r. w Suwałkach. Ola zaprezentowała piosenkę "Something's got a hold on me " Christiny Aguilery.

Czytaj więcej o: XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier"

Wielcy nieśmiertelni - fotorelacja

Przejdź do - Wielcy nieśmiertelni - fotorelacja

Dnia 8 kwietnia 2016r. odbył się koncert wokalistek Grajewskiego Centrum Kultury pt.: "Wielcy nieśmiertelni".

Czytaj więcej o: Wielcy nieśmiertelni - fotorelacja

Koncert chóru w Zabłudowie

Przejdź do - Koncert chóru w Zabłudowie

„Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli, świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask...”

 

Czytaj więcej o: Koncert chóru w Zabłudowie

Chór Miejski z Grajewa na XXII spotkaniu Mniejszości narodowych w Puńsku

Przejdź do - Chór Miejski z Grajewa na XXII spotkaniu Mniejszości narodowych w Puńsku

15 listopada 2015r. Chór Miejski z Grajewa uczestniczył w XXII spotkaniach Mniejszości narodowych w Puńsku.  W imprezie  wzięli udział przedstawiciele mniejszości narodowych mieszkających na terenie północno - wschodniej Polski oraz Litwy: Białorusini, Ukraińcy, Tatarzy, Żydzi, Litwini, Rosjanie, Staroobrzędowcy. Tradycyjnie scenę spotkań wypełniły: tańce, pieśni, muzyka ludowa i estradowa.

 

Czytaj więcej o: Chór Miejski z Grajewa na XXII spotkaniu Mniejszości narodowych w Puńsku

Sukces Oli w Bułgarii

Przejdź do - Sukces Oli w Bułgarii

W dniach od 22.08-29.08 2015r., w miejscowości Słoneczny Brzeg w Bułgarii, odbywał się XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży “My – XXI wiek”. Udział w festiwalu wzięła również Aleksandra Czaplicka, która i tym razem wyśpiewała I miejsce.

Jesteśmy dumni z Oli i serdecznie gratulujemy!

MDK

Chór Miejski na festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar

Przejdź do - Chór Miejski na festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar

30 sierpnia 2015r. Chór Miejski z Grajewa pod dyrekcją Eweliny Kamińskiej wystąpił podczas festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. Festiwal prezentuje bogactwo wielokulturowości Podlasia, a w szczególności Białegostoku. Promuje ideę dialogu i tolerancji w mieście zróżnicowanym kulturowo, gdzie od wieków współegzystowali ze sobą Polacy, Rosjanie, Białorusini, Tatarzy, Ukraińcy, Litwini, Żydzi i Niemcy. 

Czytaj więcej o: Chór Miejski na festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar

Aleksandra Czaplicka na Międzynarodowym Telewizyjnym Festiwalu "Tra-la-la" Macedonia 2015

Przejdź do - Aleksandra Czaplicka na Międzynarodowym Telewizyjnym Festiwalu "Tra-la-la" Macedonia 2015

W dniach od 12-17 sierpnia br. Aleksandra Czaplicka uczestniczyła w Międzynarodowym Telewizyjnym Festiwalu "Tra-la-la" Macedonia 2015. Nasza solistka zajęła III miejsce, które jest ogromnym wyróżnieniem, ponieważ w festiwalu brali udział wykonawcy aż z 12 krajów: Rosji, Turcji, Australii, Cypru, Słowenii, Rumunii, Węgier, Bułgarii, Macedonii, Chorwacji, Bośni oraz Polski. Ola otrzymała również zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal do Turcji.

Wkrótce zobaczycie też Aleksandrę Czaplicką w TVP.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej solistki. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

MDK

Koncert Chóru Miejskiego oraz Solistek MDK

Przejdź do - Koncert Chóru Miejskiego oraz Solistek MDK

Najstarsze znane polskie kolędy pochodzą z XV i XVI wieku. Koncerty oraz przeglądy kolęd i pastorałek są wspaniałą okazją do zaprezentowania całego ich bogactwa i różnorodności.

 

 

Czytaj więcej o: Koncert Chóru Miejskiego oraz Solistek MDK

Kolejne sukcesy Oli

Przejdź do - Kolejne sukcesy Oli

Kolejne sukcesy Oli

W dniach 28-30.05.2015r., w Suwałkach odbył się XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2015”. Dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, wokalne oraz soliści w wieku od 6 do 25 lat walczyli o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier ( I, II i III miejsce) w każdej kategorii. Ola Czaplicka – solistka Miejskiego Domu Kultury w Grajewie - zdobyła Srebrną Muszelkę Wigier.

 

Czytaj więcej o: Kolejne sukcesy Oli

SOLIŚCI MDK

Przejdź do - SOLIŚCI MDK

W dniach 12-14 czerwca 2014 w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył sie 19 Ogólnopolski Konkurs Pisenki "Wygraj Sukces". Reprezentantka Grajewa- AGATA DANIŁOWICZ- wyłoniona podczas eliminacji strefowych [Suwałki ] i regionalnych [Siedlce] piosenką ENE DUE RABE SWING  wyspiewała II miejsce. W konkursie uczestniczyło ponad 2200 wokalistów z całej Polski a oceniało ich jury pod przewodnictwem  dr. Krzysztofa Heeringa muzyka ,kompozytora, wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego im F. Chopina w Warszawie.  

              Agata Daniłowicz to 10-latka, uczennica  kl.IV  Szkoły Podstawowej nr 1, od trzech lat rozwija swoje umiejetności wokalne pod okiem  p. Beaty Urszuli Dawid  oraz od kilku miesiecy pracuje z p. Eweliną Kamińską jako solistka Miejskiego Domu Kultury w Grajewie.    
 
              Agata ma na swoim koncie ma wiele sukcesów, niektóre  z nich to;
  • I miejsce   na Międzynarodowym Konkursie „Super Mikrofon Radia Jard"05-07.12.2013
  • wyróżnienie  na Ogólnopolskim Konkursie Kolędy i Pastorałki Współczesnej "Kantyczka 2014" (Bielsk Podlaski 25-26.01.2014r.)
  •  I miejsce i Złota Nuta na IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki. „ PODLASKA NUTA 2014”. 31.05 -01.06.2014r. w Bielsku Podlaskim.  
              oraz
  •    III miejsce w kat. kl IV- VI. w Międzynarodowym Konkursie Piosenki "Nuty Przyjaźni" 24.05 2014
  II miejsce w finale konkursu "Wygraj Sukces" te efekt długiej i cieżkiej  pracy solisty i instruktorów ,którym składamy słowa uznania i życzymy wielu sukcesów artystycznych.
 

„Petersburski Music Show”

Przejdź do - „Petersburski Music Show”

Aleksandra Czaplicka, solistka Miejskiego Domu Kultury w Grajewie, zagościła w muzyczno-edukacyjnym programie z udziałem dzieci, którego autorem i zarazem prowadzącym jest Jerzy Petersburski Jr. Telewizyjny show prezentuje tematy związane ze światem muzycznym, koncertami, artystami, historią muzyki, instrumentami, płytami, teledyskami oraz ciekawostkami muzycznymi. W każdym odcinku gościem programu jest znany zespół lub wokalista (np. Małgorzata Ostrowska, Natalia Szroeder, Liber, Ania Wyszkoni, Filip Mettler, Majka Jeżowska, Anna Rusowicz, Rafał Brzozowski, zespół PECTUS, bracia Golcowie i inni). Dzieci zadają im pytania – zabawne, podchwytliwe, charakterystyczne dla swojego wieku. Scena Talentów jest miejscem, gdzie zdolni młodzi wykonawcy z całej Polski mogą zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Natomiast w segmencie „Instrumentalni” prezentują się młodzi instrumentaliści, przybliżając tajniki różnych instrumentów: fortepianu, skrzypiec, fletu poprzecznego, trąbki, gitary, perkusji czy harfy. Podczas piosenki finałowej najlepsze dziecięce formacje taneczne mają okazję zaprezentować ciekawe układy przed zgromadzoną w studiu publicznością. Program familijny jest skierowany do ogółu widowni.


„Petersburski Music Show” można obejrzeć w każdą niedzielę o 15:55 w TVP ABC.

 

Kolejny sukces Oli

W dniach 20-22.03. 2015r. w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard. Poziom wykonawczy festiwalu był bardzo wysoki. Wielu uczestników otrzymało nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Miło nam poinformować Państwa, że kolejny już raz jury, przyznając I miejsce w konkursie w kat. 11- 13 lat, doceniło wybitny głos i talent Aleksandry Czaplickiej-solistki Miejskiego Domu Kultury, pracującej pod kierunkiem pani instruktor Eweliny Kamińskiej.

Serdecznie gratulujemy Oli wygranej w festiwalu!