Jak co roku Grajewskie Centrum Kultury wraz z partnerami przygotowało moc atrakcji dla osób, które zdecydowały się latem pozostać w Grajewie.
Lipiec to niemal 30 wydarzeń kulturalnych, małych i większych. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych. Podczas ich nauczyły się jak robić łapacze snów, grać na scenie, tworzyć filmy, rysować komiksy, rozpoznawać zioła, uszyć pokrowiec na okulary, tworzyć zamki nie tylko z piasku oraz lepić z gliny.
Lipiec to niemal 30 wydarzeń kulturalnych, małych i większych. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych. Podczas ich nauczyły się jak robić łapacze snów, grać na scenie, tworzyć filmy, rysować komiksy, rozpoznawać zioła, uszyć pokrowiec na okulary, tworzyć zamki nie tylko z piasku oraz lepić z gliny.
Zajęcia odbywały się we wszystkich placówkach Grajewskiego Centrum Kultury tj. poza siedzibą na Wojska Polskiego jeszcze w Muzeum Mleka i Grajewskiej Izbie Historycznej. Uruchomiono dwa nowe cykle imprez GCKowo-kocykowo – czyli twórcze spotkania rodzinne na łonie natury oraz Summer Sunday Music – południowe niedzielne koncerty instrumentalne w Parku Solidarności. Lipiec w Grajewie stał też kinem. Odbyły się seanse plenerowe, kino za 5 zł dla dzieci i młodzieży oraz projekcje w ramach normalnej pracy kina. Na jego scenie Teatr pod Orzełkiem wystawił spektakl dla małych i dużych pt. „Czarne i białe”.
W Muzeum Mleka odbyła się Parada Krów z udziałem dzieci, zaś w Grajewskiej Izbie Historycznej otworzono wystawę „Nafty czar”, na której wciąż można podziwiać zabytkowe lampy i kuchenki.
Lipiec w Grajwie to czas największej imprezy w roku tj. Dni Grajewa, które wróciły po przerwie spowodowanej pandemią. Podczas nich już od samego rana 9 lipca na mieszkańców czekały Food Trucki, które serwowały potrawy z całego świata. Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Kulinarnych uniesień nie było końca. Koncertową część Dni Grajewa otworzyli Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski i Dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury Tomasz Dudziński. Po tej części programu na scenie zagościła muzyka. W pierwszym dniu popularno-rorzywkowym zobaczyliśmy na scenie zespoły Ikarus Feel – młode pokolenie muzyki rockowej w Polsce. Następnie gwiazdę wieczoru Darię Zawiałow, którą dziś na imprezach plenerowych bardzo trudno spotkać, Grajewianie mieli tę przyjemność i licznie z niej skorzystali. Na zakończenie dnia pierwszego wystąpiła grupa Future Folk, która zaprezentowała góralską muzykę w nowoczesnych aranżacjach.
Drugiego dnia na scenie było bardziej nastrojowo za sprawą koncertu Joanny Aleksndrowicz. Dni Grajewa zakończył koncert Jacka Kawalca z Orkiestrą, który wykonał piosenka Joe Cockera. Całość poprowadził kierownik zespołu Grajewianie Wojtek Chylewski.
Lipiec zakończyliśmy rozpoczynającym się Deptakiem Kulturalnym 2021, podczas którego codziennie przedstawiano różne kultury narodowe (żydowską, hiszpańską, grecką, rosyjską i polską). Przed nami sierpień, który obfituje w imprezy, projekcje i warsztaty.
Już dziś zapraszamy Was do uczestnictwa w Pożegnaniu lata, GCKowo-kocykowo, Summer Sunday Music czy w nowej imprezie, która ma potencjał w przyszłości ostać kulturalną wizytówką Grajewa w kraju i za granicą – GrajEwo Jazz Festiwal.